close
تبلیغات در اینترنت
سالمندي سالمي را با ورزش تجربه‌کنيم
loading...

فروشگاه لوازم یدکی و لوکس خودرو میلادنور

ورزش چگونه بر سلامت سالمندان تاثیر میگذارد ؟مطالعات و بررسی ها نشان می دهند که حتی ورزش سبک و ساده می تواند پیری را به تأخیر انداخته و باعث جوان ماندن افراد گردد . آزمایشات نشان می دهند که ورزش قلب را قوی تر ، وضع تنفس را بهتر ، عضلات و ماهیچه ها را فعال تر ، استخوان ها را محکم تر و بدن را سالم و روحیه را تقویت می کند . یکی از دانشمندانی که در زمینه ورزش و رابطه آن با حفظ قوای بدن مطالعاتی کرده می گوید : در حدود پنجاه درصد از علل مربوط به ضعیف شدن و از دست دادن نیروی حیاتی بین سنین ۳۰ تا ۷۰ سالگی…

مترجم

آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
کفش ورزشی 0 35 mohammadhajilu
بیلیارد چیست؟ 0 38 mohammadhajilu
اسکوتر برقی 0 33 mohammadhajilu
تجهیزات آشپزخانه صنعتی 0 39 mohammadhajilu
محل اتصال سوکت عیب یاب به انواع خودرو ها https://t.me/YadakyMiladnor 0 43 zeinab
محل اتصال سوکت عیب یاب به انواع خودرو ها @YadakyMiladnor 0 46 zeinab
محل اتصال سوکت عیب یاب به انواع خودرو ها 0 36 zeinab
حدیث:50 ﺩﺭ ﭘﺎﻳﺎﻥ ﺧﻄﺒﻪ ﻓﺮﻣﻮﺩ 0 39 zeinab
حدیث:51 ﺟﺎﺑﺮ ﺑﻦ ﻋﺒﺪﺍﻟﻠّﻪ ﻣﻰ ﮔﻮﻳﺪ 0 38 zeinab
حدیث:52 ﺩﺭ ﺟﻤﻊ ﮔﺮﻡ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﻫﺮ ﻳﻚ ﺍﺯ ﻋﻠﻰ ﻭ ﻓﺎﻃﻤﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻧﺰﺩ ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ ﻣﺤﺒﻮﺑﺘﺮ ﻣﻰ ﺷﻤﺮﺩﻧﺪ، 0 38 zeinab
حدیث:53 ﻗﺎﻟَﺖ ﻓﺎﻃِﻤَﺔُ ﻋﻠﻴﻬﺎ ﺍﻟﺴﻼﻡ 0 35 zeinab
حدیث:54 ﻗﺎﻝَ ﺭَﺟُﻞٌ ﻻِﺀﻣﺮَﺃﺗِﻪِ 0 33 zeinab
حدیث:55 ﻣِﻦ ﺩُﻋﺎﺋِﻬﺎ ﻋﻠﻴﻬﺎ ﺍﻟﺴﻼﻡ 0 33 zeinab
حدیث:56 ﻗﺎﻟَﺖ ﻓﺎﻃِﻤَﺔُ ﻋﻠﻴﻬﺎ ﺍﻟﺴﻼﻡ 0 40 zeinab
حدیث:57 ﻗﺎﻟَﺖ ﻓﺎﻃِﻤَﺔُ ﻋﻠﻴﻬﺎ ﺍﻟﺴﻼﻡ 0 34 zeinab
حدیث:58 ﺣﻀﺮﺕ ﺯﻫﺮﺍ ﻋﻠﻴﻬﺎ ﺍﻟﺴﻼﻡ 0 36 zeinab
حدیث:61 ﻗﺎﻟَﺖ ﻓﺎﻃِﻤَﺔُ ﻋﻠﻴﻬﺎ ﺍﻟﺴﻼﻡ 0 37 zeinab
تو هیچ وقت فراموشم نکن 0 29 zeinab
توپ پیلاتس و دمبل 0 35 mohammadhajilu
دوربین مدار بسته 0 42 mohammadhajilu
نوری بازدید : 33 06 / 07 / 1396 نظرات ()

ورزش چگونه بر سلامت سالمندان تاثیر میگذارد ؟

مطالعات و بررسی ها نشان می دهند که حتی ورزش سبک و ساده می تواند پیری را به تأخیر انداخته و باعث جوان ماندن افراد گردد . آزمایشات نشان می دهند که ورزش قلب را قوی تر ، وضع تنفس را بهتر ، عضلات و ماهیچه ها را فعال تر ، استخوان ها را محکم تر و بدن را سالم و روحیه را تقویت می کند . یکی از دانشمندانی که در زمینه ورزش و رابطه آن با حفظ قوای بدن مطالعاتی کرده می گوید : در حدود پنجاه درصد از علل مربوط به ضعیف شدن و از دست دادن نیروی حیاتی بین سنین ۳۰ تا ۷۰ سالگی مربوط به نداشتن تحرک و فعالیت بدنی است . چنانچه افراد میانسال و سالمند ورزش کنند می توانند از ۱۰ تا ۲۵ سال به عمر خود اضافه کنند . علاوه بر آن ، بررسی ها نشان می دهند که مسئله ی اینکه در چه سنی ورزش کنند اهمیت نداشته بلکه از هر زمان که افراد شروع کنند نتیجه مطلوبی خواهند گرفت …

دکتر روی شفارد متخصص رشته ورزش و ارتباط آن با طول عمر ، در دانشگاه تورنتو می گوید : شما نمی توانید وسیله ای بهتر از ورزش برای جوان ماندن پیدا کنید . برای این منظور لازم نیست مثلاً در دو مارتن شرکت کنید بلکه هفته ای سه یا چهار بار ۳۰ دقیقه تند راه رفتن یا آهسته دویدن را شروع کنید که می تواند در حفظ جوانی شما مؤثر باشد و ده سال به عمر شما بیفزاید .

سابقاً عده زیادی عقیده داشتند که وضع افراد مسن را از نظر فیزیولوژی نمی توان اصلاح کرد بلکه حداکثر ممکن است پیر شدن آنها را کمی به تأخیر انداخت امّا آزمایشاتی که در ۲۰ سال اخیر به عمل آمده خلاف این نظریه را ثابت کرده است .

رئیس لابراتوار پیری شناسی در دانشگاه ویس کنین درباره این مسئله چنین می گوید : ” سرانجام همه ما پیر خواهیم شد و زندگی مان به اتمام خواهد رسید امّا کیفیت زندگی برای بزرگسالانی که سالم و فعال هستند به مراتب بهتر از آنهایی است که در سنین بالا عشق و علاقه به زندگی را از دست داده و به انتظار مرگ می نشینند . ”

سیر نزولی قدرت بدنی پس از پایان دوران جوانی سال به سال ادامه می یابد . بطور کلّی هر سال قدرت قلب برای گردش خون در بدن در حدود یک درصد کم می شود . جریان خون از بازوها به طرف پاها در سن ۶۰ سالگی ، ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر و آرام تر از دوران جوانی است . میزان هوایی که شخص می تواند در ریه های خود جای دهد نقصان یافته و جدار شش ها ضخیم می شود . همچنین در ۷۰ سالگی قدرت و کارایی اعصاب ۱۰ تا ۱۵ درصد کمتر خواهد بود .

بررسی ها نشان داده که بیشتر این کاهش ها را می توان به وسیله ی ورزش تقلیل داد و به تأخیر انداخت . ورزش در جلوگیری از کم شدن فعالیت قلب مؤثر و باعث ازدیاد و سرعت جریان خون می شود و در هر سنی که شخص ورزش کند حرکت و فعالیت بدنی به استخوان های او فشار آورده ، تحرک آنها بیشتر و باعث آن می شود که کلسیم بیشتری جذب کنند و در نتیجه آسیب پذیری آن ها کمتر می گردد .

البته ورزش سالمندان بدون خطر هم نیست . دکتر گودفری متخصص داروهای ترمیمی بدن در دانشگاه تورنتو ورزش های نظیر دویدن سریع ، پرش ، طناب بازی ، و به طور کلی ورزش های سنگین را برای سالمندان بالاتر از پنجاه سال را مناسب ندانسته و می گوید : ورزش بهترین راه برای تأمین سلامتی است ولی باید کیفیت آن را در نظر گرفت و به طریق صحیح از آن استفاده کرد .

ورزش پیرمردان

سالمندان چگونه ورزش کنند ؟

۱ – قبل از اینکه ورزش را شروع کنید به پزشک خود مراجعه کرده و یک معاینه کامل و آشنایی به وضع بدن و قلب خود را مهم دانسته ، و مسئله را جدی تلقی کنید .

۲ – همیشه قبل از شروع حرکات ورزشی بدن خود را گرم کنید .

در حدود ۱۰ دقیقه نرمش سبک کرده یا راه بروید ، سپس حرکات ورزشی خود را شروع کنید . به خود فشار نیاورید . ورزش را از حرکات ساده به آرامی شروع و بتدریج توسعه دهید . حرکات نرمش ، از سفت شدن مفاصل جلوگیری می کنند .

آزمایش ها نشان داده که سفت شدن و درد مفاصل که در افراد مسن پیدا می شود اغلب در اثر آرتروز نبوده بلکه عدم تحرک دلیل آن می باشد .

۳ – همواره به میزان آمادگی بدن خود توجه داشته باشید . اگر خیلی خسته شده و خوب نمی توانید بخوابید و یا روحیه خوبی ندارید ممکن است در اثر افراط در ورزش باشد .

تمرینات ورزشی سالمندان

۴ – ورزش کردن را مرتب ادامه دهید . چند هفته و حتی چند ماه طول می کشد تا وضع بدنی شما بنحو مطلوب درآید ولی چنانچه فعالیت ورزشی خود را قطع کنید در ظرف یکی دو هفته وضع خوب بدنی از بین می رود . سعی کنید برنامه ای برای ورزش خود تنظیم و لااقل هفته ای ۳ بار اوقات فراغت خود را به این امر تخصیص دهید . اما اگر بیمار شدید ورزش را قطع کنید حتی اگر بیماری شما فقط یک سرماخوردگی باشد .

۶ – پس از انجام حرکات ورزشی بتدریج بدن خود را سرد و آرام کنید . هرگز پس از حرکات تند و شدید یکباره فعالیت بدنی را قطع نکنید . پس از یک راهپیمایی تند و سریع حداقل ۲ دقیقه به آرامی راه بروید و چنانچه می خواهید دوش بگیرید بجای آب گرم از آب نیمه گرم استفاده کنید .

امروزه در اثر آشنایی بیشتر به اثرات ورزش ، میلیونها نفر از بزرگسالان می دوند ، شنا و دوچرخه سواری می کنند و در راه یک زندگی سالم تر و با نشاط تر به پیش می روند

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
به سایت خدمت گذار خود خوش آمدید وخسته نباشید ،این سایت شخصی می باشد. مطالب خود را از منابع مطالعه شده برداشته ویاخود تجربه کرده است . ودر مورد استفاده درست و نا درست بودن آنها هیچ گونه مسئولیتی را نخواهد پذیزفت . لذا در استفاده از مطالب دقت کافی را به عمل آورید. خواهشمند است در صورت مشاهده مطلب.عکس و موردی که از نظر شما ناخرسند است به ما اطلاع دهید. مخلص شما: لوازم یدکی میلادنور(yadakjo.ir)
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  نظر خود را درباره ما بفرستید متشکریم طرح وراهنمایی یادتان نرود  یدکی سواری نوری

  تهیه و توزیع کننده انواع لوازم یدکی سواری ایران خودرو.سایپا

  قطعات برقی

  قطعات جلوبندی

  قطعات موتور

  لوازم جانبی

  آمار سایت
 • کل مطالب : 421
 • کل نظرات : 4
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 113
 • آی پی امروز : 10
 • آی پی دیروز : 5
 • بازدید امروز : 35
 • باردید دیروز : 7
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 75
 • بازدید ماه : 355
 • بازدید سال : 355
 • بازدید کلی : 98,445